Yhteystiedot

Oma Häme -tiimi

Jukka Lindberg

Muutosjohtaja (sote-uudistus)

 040 595 0631

jukka.lindberg@hame.fi

Matti Lipsanen

Muutosjohtaja (maakuntauudistus)

 050 506 0697

 matti.lipsanen@hame.fi

Postiosoite

Oma Häme
Niittykatu 5
13100 Hämeenlinna

Verkkolaskutusosoite

Hämeen Maakuntaliitto, kuntayhtymä

Verkkolaskusoite: 003708260480
Operaattorina toimii CGI Oy
Välittäjätunnus: 003703575029

Marjo Lindgren

Projektipäällikkö, konsernirakenne

046 922 6643

 marjo.lindgren@hame.fi

Mauno Rönkkö

Projektipäällikkö, talous

 050 350 8494

 mauno.ronkko@hame.fi

Päivi Uusi-Rauva

Projektipäällikkö, laki- ja sopimusasiat

040 662 4353

 paivi.uusi-rauva@hame.fi

Matti Korkala

Projektipäällikkö, henkilöstöasiat

050 577 9747

 matti.korkala@hame.fi

Niina Haake

Projektipäällikkö, maakunnan järjestäjätehtävä

040 869 6436

 niina.haake@hame.fi

Riikka Järvinen

Asiantuntija, järjestäjätehtävä ja maakuntavalmistelu

050 433 5642

 riikka.jarvinen@hame.fi

Auli Anttila

Projektiasiantuntija

050 512 1249

 auli.anttila@hame.fi

Sirpa Ylikerälä

Sosiaalihuollon projektiasiantuntija

 050 505 3746

 sirpa.ylikerala@hame.fi

Johanna Hämäläinen

Projektisuunnittelija

Outi Puolakka

Viestintäasiantuntija

040 589 8070

 outi.puolakka@hame.fi

Helna Luoto

Projektiassistentti

050 436 6371

 helna.luoto@hame.fi

ICT-valmistelu

Johanna Tulander-Välkki

Projektipäällikkö, tietohallinto

Matti Karvonen

ICT-projektipäällikkö

 050 436 7246

 matti.karvonen@hame.fi

Sirpa Numari

ICT-arkkitehti

050 352 1663

 sirpa.numari@hame.fi

Ilona Rönkkö

Projektipäällikkö, sähköinen asiointi

Kärkihankkeet

Annukka Kuismin

Muutosagentti (Ikäihmiset ja omaishoito)

Jari Pekuri

Muutosagentti (Lapsi- ja perhepalvelut)

050 598 4101

 jari.pekuri@hame.fi

Satu Raatikainen

Projektipäällikkö (Lapsi- ja perhepalvelut)

050 352 3178

satu.raatikainen@hame.fi

Saija Numari

Projektisuunnittelija (Lapsi- ja perhepalvelut)

050 4017 913

saija.numari@hame.fi

Liisa Jormalainen

Projektisuunnittelija (Lapsi- ja perhepalvelut)

050 524 8001

 liisa.jormalainen@hame.fi

Elina Järvenpää

Talousassistentti (Lapsi- ja perhepalvelut)