Breadcrumb

Navigation Menu

Yhteystiedot sote-hankkeet

Sote-hankkeet

Merita Kautonen
hankepäällikkö, Tulsote ja Tulkoti -hankkeet
merita.kautonen@omahame.fi
050 461 7559

Taru Arnkil
hankepäällikkö, RRF/RRP-hanke
taru.arnkil@omahame.fi
050 565 1604

Tulevaisuuden sosiaali- ja terveyskeskus -hanke (Tulsote)

Kristian Ahjoniemi
projektiasiantuntija, vammaispalvelut
kristian.ahjoniemi@omahame.fi
050 478 4153

Christa Ahonen
projektiasiantuntija, päihdetyö
christa.ahonen@omahame.fi
050 569 1817

Maija Heikkilä
tiedolla johtamisen suunnittelija
maija.heikkila@omahame.fi
050 595 2289

Paula Heinonen
projektisuunnittelija, lasten ja nuorten neuropsykiatrinen kuntoutus
paula.heinonen@omahame.fi
050 527 6403

Anna Jusula
mielenterveys- ja päihdetyön suunnittelija, Riihimäen seutu
anna.jusula@omahame.fi
040 612 5125

Päivi Kallio
projektiasiantuntija, kuntoutus
paivi.kallio@omahame.fi
050 569 2022

Eve Karevaara
projektiasiantuntija, lastensuojelu
eve.karevaara@omahame.fi
050 447 8298

Heidi Kemmo
projektiasiantuntija, mielenterveystyö
heidi.kemmo@omahame.fi
050 593 5695

Outi Koskinen
maksuttoman ehkäisyn suunnittelija
outi.koskinen@omahame.fi
050 5926 562

Tiina Kotala
henkilöstökokemuksen kehittämisen asiantuntija
tiina.kotala@omahame.fi
050 576 6221

Kirsi Kytömäki
palvelusuunnittelija
kirsi.kytomaki@omahame.fi
040 355 5301

Helena Kämärä
työikäisten sosiaalihuollon asiantuntija
helena.kamara@omahame.fi
040 194 7072

Harri Lepänkoski
kuntoutuksen suunnittelija, Forssan seutu
harri.lepankoski@omahame.fi
040 571 7610

Anna-Mari Matilainen
tiedolla johtamisen suunnittelija
anna-mari.matilainen@omahame.fi
040 502 6037

Milla Mäkikomsi
projektiasiantuntija, lasten, nuorten ja perheiden palvelut
milla.makikomsi@omahame.fi
050 436 7246

Terhi Myyryläinen
mielenterveys- ja päihdepalvelujen suunnittelija, Hämeenlinnan seutu
terhi.myyrylainen@omahame.fi
050 323 5405

Ida Nieminen
mielenterveys- ja päihdetyön suunnittelija
ida.nieminen@omahame.fi
040 628 0998

Tiina Nikkanen
perusterveydenhuollon suunnittelija, Hämeenlinnan seutu
tiina.nikkanen@omahame.fi
050 552 8334

Anne Ojanen
projektisuunnittelija
anne.ojanen@omahame.fi
050 592 3417

Leena Onttonen
perusterveydenhuollon suunnittelija, Riihimäen seutu
leena.onttonen@omahame.fi
040 481 8775

Tuukka Pajuniemi
sähköisen asioinnin asiantuntija & projektisuunnittelija, lapset, nuoret ja perheet, Hämeenlinnan seutu
tuukka.pajuniemi@omahame.fi
050 331 8286

Anne Palm
projektisuunnittelija, lasten, nuorten ja perheiden palvelut, Forssan seutu
anne.palm@omahame.fi
050 524 3440

Katri Pellinen
erityisasiantuntija, rakenteellinen sosiaalityö
katri.pellinen@omahame.fi
050 323 4188

Katja Raikas
työikäisten sosiaalihuollon suunnittelija
katja.raikas@omahame.fi
040 352 1450

Petra Rajamäki
projektiasiantuntija, terveydenhuolto
petra.rajamaki@omahame.fi

Marjukka Riippi
projektisuunnittelija, ikääntyneiden palvelut, Hämeenlinnan seutu
marjukka.riippi@omahame.fi
050 326 8076

Tarja Saari
kuntoutuksen suunnittelija, Hämeenlinnan seutu
tarja.saari@omahame.fi
(03) 680 1394

Riikka Sakki
suunnittelija, ikääntyneiden palvelut, Riihimäen seutu
riikka.sakki@omahame.fi
050 407 0181

Helmi Salvola
tiedolla johtamisen suunnittelija
helmi.salvola@omahame.fi
040 668 9098

Tiina Suonpää
projektisuunnittelija, ikääntyneiden palvelut, Forssan seutu
tiina.suonpaa@omahame.fi
040 530 3673

Iida Toikka
projektisuunnittelija, lapset, nuoret ja perheet, Riihimäen seutu
iida.toikka@omahame.fi
050 599 6125

Mari Ventola
projektiasiantuntija, ikääntyneiden palvelut
mari.ventola@omahame.fi
050 340 2369

Kirsi Vilpa
kuntoutuksen suunnittelija, Riihimäen seutu
kirsi.vilpa@omahame.fi
040 154 7164

Tuuli Vuolahti
projektiasiantuntija, ikääntyneiden palvelut
tuuli.vuolahti@omahame.fi
050 562 4584

Hannele Välimäki
perusterveydenhuollon suunnittelija, Forssan seutu
hannele.valimaki@omahame.fi
040 556 4390

Tulevaisuuden kotona asumista tukevien palveluiden kehittäminen iäkkäille -hanke (Tulkoti)

Marjo Kollanen
projektiasiantuntija
marjo.kollanen@omahame.fi
050 432 2370

Hanna-Kaisa Rämä
projektiasiantuntija
hanna-kaisa.rama@omahame.fi
050 461 1613

RRF/RRP Kanta-Häme -hanke

Hanna Aalto
hanketyöntekijä
hanna.aalto@omahame.fi
050 324 8244

Tiina Aikio
projektisuunnittelija
tiina.aikio@omahame.fi
050 469 9158

Sanna Anttonen
projektiasiantuntija
sanna.anttonen@omahame.fi
050 598 2005

Harri Halinen
projektipäällikkö
harri.halinen@omahame.fi

Annina Junikka
projektisuunnittelija
annina.junikka@omahame.fi
050 502 4710

Marica Lindroos
hanketyöntekijä
marica.lindroos@omahame.fi

Mari Karppinen
hanketyöntekijä
mari.karppinen@omahame.fi

Kaisa Malmberg
projektipäällikkö, digitaaliset palvelut
kaisa.malmberg@omahame.fi

Liisi Mäkelä
projektiasiantuntija
liisi.makela@omahame.fi
040 679 5269

Maija Mäkinen
projektiasiantuntija
maija.makinen@omahame.fi
050 565 0346

Veera Leppänen
suunnittelija, sosiaalihuollon sähköiset palvelut
veera.leppanen@omahame.fi
050 411 1294

Riitta Pitkäjärvi
Omaolon koordinoiva pääkäyttäjä
riitta.pitkajarvi@omahame.fi

Ilona Rönkkö
sähköisen asioinnin asiantuntija
ilona.ronkko@omahame.fi
050 318 0494