Breadcrumb

Navigation Menu

Aluevaltuuston yhteystiedot

Suomen Sosialidemokraattinen Puolue

Pirjo Alijärvi
Aluevaltuuston I pj.
pirjo.alijarvi@omahame.fi

Tarja Filatov
tarja.filatov@eduskunta.fi

Mia Heinonen
mia.heinonen@omahame.fi

Tapani Hellstén
tapani.hellsten@keva.fi

Alpo Hirvioja
alpo.hirvioja@omahame.fi

Eveliina Hostila
eveliina.hostila@omahame.fi

Lauri Jormanainen
lauri.jormanainen@omahame.fi

Piritta Järvinen
piritta.jarvinen@omahame.fi

Johannes Koskinen
johannes.koskinen@eduskunta.fi

Kaisa Lepola
Aluehallituksen pj.
kaisa.lepola@forssa.fi

Emmi Lintonen
emmi.lintonen@omahame.fi

Piia Olkinuora
piia.olkinuora@omahame.fi

Prabhakaran Ranjithkumar
prabhakaran.ranjithkumar@hmlkaupunki.fi

Miia Nahkuri
miia.nahkuri@omahame.fi

Noora Tammilehto
noora.tammilehto@omahame.fi

 

Perussuomalaiset

Jari Heikkinen
jari.heikkinen@omahame.fi

Petri Laine
petri.laine@hmlkaupunki.fi

Mika Lartama
Aluevaltuuston II varapj.
mika.lartama@omahame.fi

Kirsi Mäkilaine
kirsi.makilaine@omahame.fi

Vesa Mäkinen
vesa.makinen@hmlkaupunki.fi

Lulu Ranne
lulu.ranne@omahame.fi

Teppo Turja
teppo.turja@hmlkaupunki.fi

 

Kansallinen Kokoomus

Antti Ahonen
antti.ahonen@kokoomus.fi

Marko Ahtiainen
marko.ahtiainen@janakkala.fi

Eija Aittola
eija.aittola@pp.inet.fi

Riku Bitter
riku.bitter@granlund.fi

Sanni Grahn-Laasonen
Aluevaltuuston pj.
sanni.grahn-laasonen@omahame.fi

Timo Heinonen
timo.heinonen@eduskunta.fi

Juha Isosuo
Aluehallituksen I varapj.
juha.isosuo@gmail.com

Päivi Kankaanmäki
paivi.kankaanmaki@omahame.fi

Maija Kontturi
maija.kontturi@omahame.fi

Helena Lehkonen
helena.lehkonen@hmlkaupunki.fi

Aino Närkki
aino.narkki@kolumbus.fi

Mika Penttilä
mika.penttila@omahame.fi

Sari Rautio
sari.rautio@omahame.fi

Veli-Antti Silpola
veli-antti.silpola@omahame.fi

 

Suomen Keskusta

Anne Eve
anne.m.eve@outlook.com

Petri Hakamäki
petri.hakamaki@omahame.fi

Johanna Häggman
Aluehallituksen II varapj.
jk.haggman@gmail.com

Seppo Kuparinen
seppo.kuparinen@omahame.fi

Antti Leinikka
anttih.leinikka@gmail.com

Leena Suojala
leena.suojala@omahame.fi

Heini Ristavaara
heini.ristavaara@gmail.com

Merja Taponen
merja.taponen@omahame.fi

Johanna Wiisak
johanna.pohjanoksa@gmail.com

 

Vihreä liitto

Anne Lindgren
anne.lindgren@omahame.fi

Mirka Soinikoski
mirka.soinikoski@eduskunta.fi

Karri Vanttaja
karri.vanttaja@omahame.fi
 

Vasemmistoliitto

Minna Belik
minna.belik@omahame.fi

Erja Hirviniemi
erja@hirviniemi.com

Hanna Jokinen
hanna.jokinen@hattula.fi

Juhani Lehto
juhani.lehto@tuni.fi

Aino-Kaisa Pekonen
aino-kaisa.pekonen@eduskunta.fi

Aapo Reima
aapo.reima@omahame.fi

 

Suomen Kristillisdemokraatit

Kylli Kylliäinen
kylli.kylliainen@hmlkaupunki.fi

Päivi Räsänen
paivi.rasanen@omahame.fi

Hannele Saari
hannele.saari@omahame.fi

 

Liike Nyt

Heli Lehtilä-Salmi
loppi.helilehtila-salmi@loppi.fi

 

Valta kuuluu kansalle

Tiina Metsäranta
tiina.metsaranta@omahame.fi