Breadcrumb

Navigation Menu

Johto ja hallinto

Hallinnon käyntiosoite: Sibeliuksenkatu 2 (5. kerros), 13100 Hämeenlinna

Hyvinvointialueen yleinen kirjaamo omahame@omahame.fi

Kaikkien kirjaamoiden tiedot 

Laskutustiedot 

Oma Hämeen organisaatiokaavio

Hyvinvointialueen hallinnon puhelinvaihde 03 629 629

Johdon ja hallinnon yhteystiedot

Olli Naukkarinen
hyvinvointialuejohtaja
olli.naukkarinen@omahame.fi
050 306 5560

Ella Sulin
hyvinvointialuejohtajan sihteeri
ella.sulin@omahame.fi
050 306 5560

Satu Ala-Kokko
toimialajohtaja, ikäihmisten palvelut
satu.ala-kokko@omahame.fi
050 306 2891

Jarmo Lappalainen
toimialajohtaja, terveydenhuolto
jarmo.lappalainen@omahame.fi

Marika Paasikoski-Junninen
toimialajohtaja, perhe-, sosiaali- ja vammaispalvelut
marika.paasikoski-junninen@omahame.fi
040 774 6626

Seppo Ranta
muutosjohtaja, terveydenhuollon toimialan valmistelu
seppo.ranta@omahame.fi

Jussi Savola
toimialajohtaja, konserni- ja tukipalvelut
jussi.savola@omahame.fi
040 330 5512

Petri Talikka
toimialajohtaja, pelastuspalvelut
petri.talikka@omahame.fi
050 509 0726

 

Hallinto

Katja Tommiska
hallintojohtaja
katja.tommiska@omahame.fi
040 821 2396

Anu Joutsi
hallintosihteeri, aluehallituksen ja -valtuuston tekninen sihteeri ja yhteyshenkilö
anu.joutsi@omahame.fi
050 301 0294

Anu Kurkinen-Supperi
hallintopäällikkö
anu.kurkinen-supperi@omahame.fi
050 454 9350

Jussipekka Luukkonen
tiedonhallinnan asiantuntija
jussipekka.luukkonen@omahame.fi
050 576 2811

Kari Suokas
hallintolakimies
kari.suokas@omahame.fi
050 464 0336

 

Henkilöstöhallinto

Johanna Bjerregård Madsen
henkilöstöjohtaja
johanna.bjerregardmadsen@omahame.fi
050 306 1264

Matti Korkala
projektipäällikkö, henkilöstön siirrot
matti.korkala@omahame.fi
050 467 7320

Mia Majakero
rekrytointiasiantuntija
mia.majakero@omahame.fi
040 661 5460

Katri Parviainen
HR-asiantuntija
katri.parviainen@omahame.fi

Miia Roisko
rekrytointiasiantuntija
miia.roisko@omahame.fi
040 673 2049

Pilvi Rounala
HR-asiantuntija
pilvi.rounala@omahame.fi
050 521 7930

Eira Sacklin
rekrytointiasiantuntija
eira.sacklin@omahame.fi
050 305 7237

Kristiina Sistonen
HR-asiantuntija
kristiina.sistonen@omahame.fi
050 595 0296

 

Ikäihmisten palvelut

Satu Ala-Kokko
toimialajohtaja
satu.ala-kokko@omahame.fi
050 306 2891

Anne Hintsala
tulosaluejohtaja, kotihoito
anne.hintsala@omahame.fi
040 676 6249

Annukka Kuismin
tulosaluejohtaja, asiakasohjaus
annukka.kuismin@omahame.fi
050 550 2263

Outi Kurvinen
projektiassistentti
outi.kurvinen@omahame.fi
040 869 6436

Raila Lahtinen
tulosaluejohtaja, asumispalvelut
raila.lahtinen@omahame.fi
050 370 4754

Riitta Tuominen
erityissuunnittelija
riitta.tuominen@omahame.fi

 

Konserni- ja tukipalvelut

Jussi Savola
toimialajohtaja
jussi.savola@omahame.fi
040 330 5512

Jaana Hymmi
päällikkö, osallisuus ja yhdyspinnat
jaana.hymmi@omahame.fi
050 410 4303

Päivi Niiranen
yhteysjohtaja
paivi.niiranen@omahame.fi
050 349 3149

Anitta Leinonen
hyvinvoinnin edistämisen päällikkö
anitta.leinonen@omahame.fi
050 452 6547

Sanna Palo
hallinnon assistentti
sanna.palo@omahame.fi
050 443 3277

Tero Pitkämäki
palvelutuotannon tukipalvelujohtaja
tero.pitkamaki@omahame.fi
040 485 9098

Sari Räisänen
hallinnon suunnittelija 
sari.raisanen@omahame.fi
050 476 9308

Jouni Sakomaa
hankintajohtaja
jouni.sakomaa@omahame.fi
040 330 4202

Tuula Salminen
projektipäällikkö, osallisuus ja yhdyspinnat
tuula.salminen@omahame.fi
050 562 6202

Teija Suorsa-Salonen
kehittämisjohtaja
teija.suorsa-salonen@omahame.fi

Sofia Suvanto
valvontapäällikkö
sofia.suvanto@omahame.fi
050 563 7414

Ville Vuorijärvi
tulosaluejohtaja, tekniikka ja tilat 
ville.vuorijarvi@omahame.fi
040 642 8980

 

Konsernitalous

Sampo Salo
talousjohtaja
sampo.salo@omahame.fi

Petrus Kukkonen
rahoitus- ja investointijohtaja
petrus.kukkonen@omahame.fi
050 461 7820

Maija Alastalo
asiantuntija, siirtyvä omaisuus, tilat ja investointisuunnitelmat
maija.alastalo@omahame.fi
050 411 6666

Minna-Liisa Halme
HR-asiantuntija, HR-järjestelmät
minna-liisa.halme@omahame.fi
050 305 1286

Mira Hoffren
projektipäällikkö, hankinnat ja sopimukset
mira.hoffren@omahame.fi
050 573 7742

Jaana Helenius
projektipäällikkö, konsernitalous ja rakenne -tukipalvelut
jaana.helenius@omahame.fi
045 773 48407

Krista Jokela
projektiassistentti
krista.jokela@omahame.fi
050 471 3166

Sara Kilponen
taloushallinnon asiantuntija
sara.kilponen@omahame.fi 
040 304 7039

Miia Nummela
controller
miia.nummela@omahame.fi
050 5646 549

Ulla Palttala
projektipäällikkö, konsernitalous ja rakenne, henkilöstöhallinnon järjestelmät
ulla.palttala@omahame.fi
050 407 6371

Terhi Pohjavirta
projektipäällikkö, konsernitalous ja rakenne, taloussuunnittelu ja rahoitus & taloushallinnon järjestelmät
terhi.pohjavirta@omahame.fi
050 571 0122

Marjo Rummukainen
projektiasiantuntija, talouden suunnittelu
marjo.rummukainen@omahame.fi
050 509 0727
 

Perhe-, sosiaali- ja vammaispalvelut

Marika Paasikoski-Junninen
toimialajohtaja
marika.paasikoski-junninen@omahame.fi
040 774 6626

Riikka Lammintausta-Mäkelä
tulosaluejohtaja, perhekeskuspalvelut
riikka.lammintausta-makela@omahame.fi
040 847 2044

Marjo Mutanen
tulosaluejohtaja, päivystykselliset sosiaalipalvelut
marjo.mutanen@omahame.fi
050 563 3944

Johanna Pulkkinen
tulosaluejohtaja, vammaispalvelut
johanna.pulkkinen@omahame.fi
040 304 7865

Jaana Paasikangas
tulosaluejohtaja, sosiaalipalvelut
jaana.paasikangas@omahame.fi
050 569 4937

Taija Ylätalo
tulosaluejohtaja, lastensuojelu
taija.ylatalo@omahame.fi
040 507 5442

 

Terveydenhuolto

Jarmo Lappalainen
toimialajohtaja
jarmo.lappalainen@omahame.fi

Ercan Celikkayalar
tulosaluejohtaja, kliiniset tukipalvelut ja diagnostiikka
ercan.celikkayalar@omahame.fi
040 512 1696

Virpi Kröger
tulosaluejohtaja, kuntoutus
virpi.kroger@omahame.fi
03-6801410

Tiina Merivuori
tulosaluejohtaja, perusterveydenhuollon avopalvelut 
tiina.merivuori@omahame.fi 
040 662 9033

Terhi Mäntymaa
tulosaluejohtaja, perusterveydenhuollon sairaalapalvelut 
terhi.mantymaa@omahame.fi
040 330 5563

Laura Nikkarila
tulosaluejohtaja, suun terveydenhuolto 
laura.nikkarila@omahame.fi
040 330 5664

Mirja Ottman-Salminen
tulosaluejohtaja, erikoissairaanhoidon sairaalapalvelut 
mirja.ottman-salminen@omahame.fi
050 336 6748

Paula Turunen
tulosaluejohtaja, mielenterveys- ja päihdepalvelut
paula.turunen@omahame.fi

 

Tietohallinto ja ICT

Toni Suihko
tietohallintojohtaja
toni.suihko@omahame.fi
040 703 5159

Johanna Tulander-Välkki
projektijohtaja, tietohallinto & ICT
johanna.tulander-valkki@omahame.fi
050 372 6199

Marjo Alsio
projektipäällikkö
marjo.alsio@omahame.fi
040 630 6009

Tiina Hemilä
projektipäällikkö, alueelliset tietoliikenneverkot, kulunvalvonta ja puhepalvelut
tiina.hemila@omahame.fi
040 869 0126

Tomi Järvinen
vastuuprojektipäällikkö, tietohallinto ja ICT-infra
tomi.p.jarvinen@omahame.fi
040 489 4665

Karoliina Kärkkäinen
projektipäällikkö, verkkosivut ja intra
karoliina.karkkainen@omahame.fi
040 630 4440

Sanna Ristolainen
projektipäällikkö, sosiaalihuollon järjestelmät; ikäihmisten palvelut ja Eteva, tietosuojavastaava
sanna.ristolainen@omahame.fi
050 442 7505

Tapani Taivalantti
vastuuprojektipäällikkö, tietohallinto ja ICT-infran järjestelmät
tapani.taivalantti@omahame.fi
040 546 0538

Anne Tiipiö
projektipäällikkö, ICT-peruspalveluiden transitio, kuvantamisen järjestelmät
anne.tiipio@omahame.fi
050 471 1581

Marjukka Virtanen
vastuuprojektipäällikkö, tietohallinto ja toimialasidonnaiset järjestelmät
marjukka.virtanen@omahame.fi
040 646 2891

Yhteystiedot

Sosiaali- ja terveyspalveluihin otetaan yhteyttä palvelunumeroiden kautta tai soittamalla kuntien tai kuntayhtymien puhelinvaihteisiin. Kanta-Hämeen keskussairaalan puhelinvaihde on 03 6291.

Kanta-Hämeen pelastuslaitoksen yhteystiedot